Portugalština

Výuka portugalštiny - Pevnost

 

Výuka portugalštiny - Lisabon, pomník objevitelům

 

Výuka portugalštiny - Ostrov Madeira

Studujte portugalštinu jednoduše, zábavně a s velkými pokroky na individuálních setkáních s lektorkou a překladatelkou. Obsah se přizpůsobí Vašim znalostem, potřebám a společně nastavíme i rychlost postupu výuky.

Cenová garanceCenová garance: pokud se Vám první společná lekce portugalského jazyka nebude líbit, vrátím Vám Vaše peníze zpět.

Každý jazyk odráží tvář národa, který jím mluví, jeho duši, zvyky, emoce… A u portugalštiny to platí dvojnásob. Nebo alespoň mě to tak připadá… Je to zvukomalebný jazyk. Mohou za to například pro něj tak typické nosovky, časté používání hlásky „š“ či hodně užívané zdrobněliny. Tento jazyk patří k románským jazykům a je z nich nejobtížnější. Je složitější i než francouzština, protože má více nepravidelností. Soukromá výuka portugalštiny i doučování probíhá v Praze.

Při lekcích portugalštiny se můžeme zabývat:

  • Konverzací v portugalštině jako přípravou na Vaše cesty.
  • Obchodními výrazy a reáliemi země.
  • Přípravou na zkoušky z portugalštiny při studiu tohoto jazyka.
  • Doučováním dětí libovolného věku.
  • A dalšími oblastmi…

"Você não pode descobrir oceanos novos a menos que você tem a coragem de perder de vista a costa." (FERNÃO DE MAGALHÃES) – Nemůžete objevit nové oceány, pokud nemáte odvahu odpoutat zrak od břehu.

V mnoha aspektech je sice portugalština velmi podobná španělštině, ve výslovnosti se od ní ale značně liší. Má také zjevné podobnosti s katalánštinou, italštinou, již zmíněnou francouzštinou a jinými románskými jazyky, zejména v oblasti gramatiky a syntaxe. Portugalsky mluví 215 milionů mluvčích.

V Evropě mluví portugalsky především 10,6 miliónů obyvatel Portugalska. V západní Evropě se tento počet zvyšuje v posledních desetiletích přistěhovalectvím z Portugalska a přesahuje deset procent v Lucembursku a Andoře. Kromě toho je hodna zmínění portugalská komunita v Belgii, Francii, Německu, na ostrově Jersey a ve Švýcarsku. Ve Španělsku se mluví portugalsky ve Vale do Xalima, kde je označována jako A fala.

Portugalština je důležitý jazyk v subsaharské Africe. Angola a Mosambik jsou společně se Svatým Tomášem a Princovým ostrovem, Kapverdami, Rovníkovou Guineou a Guineou-Bissau jako PALOP (Paises Africanos de Língua Oficial Portuguesa) známy a organizovány; představují přibližně 16 miliónů portugalských mluvčích.

Portugalsky se mluví ve Východním Timoru, v indických státech Goa a Daman a Diu a v Macau (Čínská lidová republika).

Zdroj: Wikipedie